Archiwum kategorii ‘Kulinaria’

Ryba inaczej

Zamiast zwykłej panierki można roztrzepać mleko, mąkę i jajko. Powstanie ciasto, które jest bardzo pyszne i z powodzeniem zastąpi bułkę tartą.

Udany biszkopt

Biszkopt będzie puszysty, jeśli ubijemy go ręcznie. Kiedy podejdzie wodą, to należy dodać do niego proszku do pieczenia. Po wyjęciu z pieca zazwyczaj jest wyższy środkiem, dlatego przewracamy go dołem do góry, a dzięki temu się wyrówna.

Smaczny drób

Najlepiej smakuje świeży drób. Jest nie tylko pyszny, ale i delikatniejszy, nie zawiera tak dużo tłuszczu. Mając jednak starszy, należy go natrzeć na całości cukrem pudrem i spłukać zimną wodą – wówczas szybko stanie się miękki. Kurę, czy kaczkę zaraz po obraniu zanurzany w zimnej i wrzącej wodzie na zmianę, wtedy stanie się chrupka.

Zupa „neapolitańska” na bazie serka topionego

 litr wody, 1-1.5 kostki bulionowej, 1 serek topiony (smak dowolny). Do gotującej się wody wrzucamy serek. Po jego roztopieniu dodajemy kostkę bulionową, próbujemy, ewentualnie dodajemy pół kostki i doprawiamy (np. solą). Zupę możemy podawać z grzankami z chleba, szczypiorkiem lub tartym serem.  

Jak zachować świeżość chleba przez wiele dni?!

Prosty sposób na to by zachować na dłużej świeżość chleba… Wystarczy: 1. Przekroić jabłko na pół 2. Włożyć do chlebaka lub szafki z chlebem… ! Wyjaśnienie! Jabłko składa się z większości z wody, dlatego też chleb będzie sobie ją pobierał od jabłka, a co za tym idzie nie będzie czerstwy…;d Nie zapomnijcie wymieniać jabłka! bo zacznie się […]